Welcome to Leadership Citrus

Class of 1991: Steve Bowman, Tracy Commons, Richard Dolbow, Walt Driggers, Linda Gragen, Greg Hagar, Ron Herman, James Hunter, Jr., Alan Jefferson, Marilyn Jordan, Ed O’Neal, III, John Pastor, Bob Schultheis, Carol Standard, Betty Strifler

Class of 1992: Gary Bartell, Neale Brennan, James Brooks, Tim Catchpole, Denny Dingler, Judee Graham, Rocky Hensley, Gary Lytton, Sheree Monroe, Richard Munsell, Kathy Ruppert, Frank Schiraldi, Mark Stokes, Bill Thacher, Walt Wynn, Jr.

Class of 1993: William Cato, Dennis DeVoe, Pat Dixon, Tim Hess, Dora Hunt, John Neuman, Joan Ogle, Marcie Patton, Vicki Phillips, Dan Slattery, Patricia Thomas, Brad Thorpe, Janice Warren, Kathy Warrington, Rick Welch

Class of 1994: Bruce Banning, Donald Beaudet, Deborah Borland, Avis Craig, Kevin Cunningham, Karen Dixon, Zana Ennis, Janet Herndon, James Hofmeister, Linda Miller, Steve Naas, Lynne Oliver, Christopher Ordway, Mike Reed, Marie Straight

Class of 1995: Ben Branch, Mary Craven, Jeff Dawsy, Jim Fowler, Stewart Grumbling, Greg Hamilton, Beth Johns, Katie Lucas, Trina Murphy, Betty Pleacher, Ross Spalti, Bill Stocker, Chet White, Jr., Willie White, Mark Yerman

Class of 1996: Sybil Barco, Kitty Barnes, John Bowman, C.L. Calloway, Darlene Dick, Pat Gaudette, Virginia George, Susan Gill, Norine Gilstrap, Ron Kitchen, Jr., Bill Ladkani, Jim Langenmayr, Sally Long, Belinda Ramsey, Joyce Rogers

Class of 1997: Louis Badami, Roger Batchelor, Pete Burrell, Patricia Deutschman, Kevin Dixon, Brandel Eldridge, Pam Hickson-Milat, Iris Hollis, Bonnie Letts, Marlon Lightfoot, Sascha Lipczenko, Ron Schultz, John Sullivan, Frank Wright

Class of 1998: Lena Berry, Michael Blackstone, Robert Blume, Jr., Sonya Bosanko, Lisa Crain, Ray Daw, Irene DeLaby, Barbara Gurrola, Carl Hansen, Michael Kirk, John Murphy, Jr., Patience Nave, Nancy Price, MaryAnn Quinn, Alana Rich, Denise Weaver

Class of 1999: Nancy Amundson, Sherry Bernhoft, Charles Brennan, David Caldwell, Ann Gibbs, Larry Grant, Jr., Mac Harris, John Holden, Susan Kirk, William Litton, Jaret Lubowiecki, Michael Moore, Elizabeth Souheaver, Carol Wallis, Karen Werling

Class of 2000: Stacey Roberta Barnes, Vince Christian, Victoria Conklin, Janna DeMarta, Jim Harvey, Melanie Hensley, Jacquie Hepfer, Vickie Humphrey, Rick Jensen, James Martone, Lori McKettrick, Jack Reynolds, Katie Stewart, Tom Taylor

Class of 2001: Bart Bennett, Fred Clark, Marcia Dalkalitsis, Danielle Damato, Douglas Dodd, Mari-Elain Ebitz, James Falkenburg, Robin Falkenburg, Sharon Harris, James Kraus, Alisa Langley, Frank Mattera, Winston Perry, Donald Taylor, Chris Wessel

Class of 2002: Wyndall Alexander, Jim Crosley, Denise Lyn, Arlene Margagliano, Jim McIntosh, Ricky Olpinski, Cheryl Neff Phillips, Joel Satterly, Patty Silvey, Mike Smallridge, John Stephenson, John Thrumston, Paul Weigel, Bill Winkel

Class of 2003: Pennie Anderson, Bill Barker, Robert Corcoran, Karen Cunningham, Lisa Dwyer, Joe Eckstein, Tanya Golding, Marlene Kaiser, Tonya Kramer, Ron Lieberman, Sam Lyons, Johnathan Mays, Adelaide Pickett, Donald Rausch, Karen Ropes, Debbie Simon, Rob Wolf

Class of 2004: Amy DeLaPaz, Sophia Diaz-Fonseca, Christopher Evan, Carla Groleau, Melonie Haag, Barbara Hinkle, Laurene Holder, Michael Kovach, Jr, Debbie Lattin, Diana McIntosh, Laura Lee Putzback, Dennie Seibert, John Seifert, Elizabeth Shaw, Mickey Smith, Gailen Spinka, Wayne Toms, Melissa Walker, Lee Ann Ward, Michael White, Mike Wright, Ellen Zane

Class of 2005: Mike Arnold, Lindsey Arthur, Ryan Beaty, Susan Boyer, Carolyn Caffee, Les Cook, Mike Duncan, Ruth Johnson, Lori Lee, Linda Powers, Teresa Mikler, Dennis Miller, Terri Moore, Kate Rose, Charlie Simmons, Ginger West, Paul Wheeler, Marty Zavotsky

Class of 2007: Lace Blue McLean, Tonya Caldwell, Theresa Eatough, Rob Forlini, Chris Gangler, Teresa Goodman, Rick Hons, Alan Monroe, Kathy Morse, Tony Palumbo, James Segovia, Barbara Wheeler

Class of 2008: Pasta (Dave) DeCarlo, Kim DeVane, Sandy Garrison, Dan Grannan, Wendy Hall, Cheri Harris, Cheryl Liparulo, David Monier, Jason (Shep) Shepard, Lillian Smith, Debbie Spinka, Elena Vitt, Randy Welker

Class of 2009: Sue Ball, Samantha Brown, Jennifer Duca, Rob Foreman, Raenee Franklin, Rachelle Garrett, Ginger Grice, Amy Holaday, Art Jones, Deborah Kamlot, Vickie LaMarche, David Pieklik, Bonnie Rosenberger, Rick St. Clair, Heather Yates

Class of 2010: Jerry Deloach, Sarita Harty, Sonia Gonzalez, Frederick Herzog, Amy Kingery, Meredith Linley, Sharon Malm, Marc Shapot, Pamela Shemet, Kathryn Sipper, Tabitha Wells, Michelle Adams, Traci Beagan, Marla Chancey, Jenette Collins

Class of 2011: Amanda Rowthorn, Charles Poliseno, Corey Gorham, Dorothy Pernu, George Meadows, Harriett Bresler-Peardon, Janice Saltmarsh, Joanne Crowley, John Maisel, Leslie Darr, Melissa Bowermaster, Mike Buchanan, Susan Mitchell, Theressa Foster, Tricia Durham, Annmarie Briercheck

Class of 2012: Anne Black, Ardath Prendergast, Gabrielle Vallee, Gwen Klaiber, Jennifer Manner, Joanna Castle, Kimberly Edwards, Michael Lusk, Michael Orlito, Misty Clendenney, Robert Braatz, Sandra Frederick, Sue Fullerton, Todd Workman, Tom Chancey

Class of 2013: Sunshine Arnold, Isaac Baylon, Melissa Benefield, Michael Duca, Cindi Fein, Ryan Glaze, Laura Grady, Therese Hartman, Katie Mehl, Sherri Parker, Courtney Pollard, Meghan Shay, John Steelfox, Raymond Thompson, Lindsay Ubinas, Melissa Wood, Catherine Edmisten

Class of 2014: Karen Anderson, Chris Bahner, Austin Brown, Cindy Clark, Thomas Eagan, Justin Ferrara, Ric Fritz, Peter Kranker, Lisa McCafferty, Jeanne McIntosh, Toby Phillips, Jaysen Roa, Melissa Rogers, Cira Schnettler, Deborah Scott, Heather Stevens, Sara Williamson, April Zay

Class of 2015: Elizabeth Atkinson, Georgia Bowen, Melinda Bresnahan, Wendy Cash, Jerillyn Clark, Rhonda Distel, Joseph Estrada, Thomas Feeney, Randy Fife, James Goodworth, Theresa Jolly, Nancy Kellow, Karen Pieters, Rebecca Pujals-Jones, Melissa Seney, Susan Shipp, Patricia Smith, Monica Trebing, John Weil, Kathleen Stacy

Class of 2016: Donnie Bass, Chris Delgado, Ryan Downs, Kristy Eichhorn, Grace Hengesbach, Tom Ivy, Betty Miller, Traci Phillips, Lynn Post, Brian Powers, Kristin Purdy, Danielle Rouillard, Brad Smith, David Spring, Lynne West, Samantha Whitcraft, Tanya Williams, Patti Wood

right-col-map.jpg, 41kB

You may print and complete the online application or you may get a printed application from Citrus County's Chambers of Commerce.

The application must be typed or neatly printed. Complete each section fully and limit answers to the space available.